Dažniausiai užduodami klausimai
-
Ar nevaisingų porų daugėja?
Nevaisingumo situacija Lietuvoje niekuo nesiskiria nuo padėties kitose pasaulio ir Europos šalyse. Prieš keliolika metų statistika rodė, kad vaisingumo problemų turi apie 10% porų. Dabar tokių porų yra 15%. Vadinasi, kas šešta pora negali susilaukti vaikų. Medicininėje ir mokslinėje literatūroje teigiama, kad netolimoje ateityje, po 10-15 metų vaisingumo problemų turės kas trečia pora (apie 30%).
-
Kodėl?
-
Lietuvoje atėjusiai konsultuotis nevaisingai porai nesiūlote verčiau įsivaikinti?
-
Dėl nevaisingumo pirmiausia kaltiname moterį. Ar pelnytai?
-
Kokios šiuo metu dažniausios nevaisingumo priežastys?
-
Jei moteris ir vyras gyvena santuokoje, ir staiga po kelerių metų paaiškėja, kad jie užsikrėtė lytiniu keliu plintančia infekcija, vadinasi, kuris nors vienas buvo neištikimas?
-
Mūsų skaitytoja rašo, kad pirmo vaiko susilaukė sėkmingai, o laukiantis antro sutriko ovuliacija. Kodėl?
-
Ar tai gali būti paaiškinimas toms poroms, kurios labai nori vaikelio, stengiasi ir jaučia dėl to begalinę įtampą, o ši įtampa neleidžia pastoti?
-
Kai dėl nevaisingumo „kalta“ moteris, gydymas lyg ir aiškus – hormoninė terapija, operacijos. O kaip gydote vyrus?
-
Mūsų skaitytojas labiausiai jaudina vadinamasis antrinis nevaisingumas, kai susilaukusios vaiko šeimos nebegali pastoti pakartotinai. Papasakokite apie tai plačiau.
-
Gana mistiškai kalbama apie nevaisingumą dėl vyro ir moters nesuderinamumo. Pora daug metų negali susilaukti vaikų, bet išsiskyrus ir sukūrus naujas šeimas paaiškėja, kad jie abu – vaisingi. Kodėl?
-
Kiek laiko duodate porai, kad ji nestresuotų, specialiai nesistengtų, bet nesisaugodama pastotų? Anksčiau buvo duodami dveji metai, dabar, sako, jau vieneri?
-
Manoma, kad be 3000 eurų į vaisingumo klinikas nėra ko eiti?
-
Jei ovuliacija trunka tik 24 valandas, regis, pastoti itin sunku?