Turėti kūdikį – natūralus kiekvienos moters siekis. Deja, dalis moterų negali pastoti – yra nevaisingos. Egzistuoja daug faktorių, galinčių paveikti moters nevaisingumą:
- Nėra abiejų kiaušintakių. Kiaušintakių gali visai nebūti jei jie buvo pašalinti operacijos metu.
- Užakę kiaušintakiai. Tai ryškus chlamidinės infekcijos padidėjimas, dėl to jaunos moterys lieka nepratekamais kiaušintakiais. Dėl šios priežasties kiaušialąstė ir spermijai nesusitinka. 5-20% moterų, persirgę chlamidine infekcija, tampa nevaisingos.
- Nepastoja per metus po plastinių kiaušintakių operacijų.
- Endokrininis nevaisingumas. Šio nevaisingumo priežastis yra sutrikusi ovuliacija – folikulo formavimasis ir trūkimas ciklo viduryje dėl pakitusios kitų endokrininių liaukų funkcijos.
- Kitais būdais neišgydyti ovuliacijos sutrikimai. Geltonkūnio nepakankamumas, vėlyva ovuliacija ir kita.
- Kitais būdais neišgydytas idiopatinis nevaisingumas. Jei po ištyrimo ir gydimo nevaisingumo priežastis lieka neaiški, diagnozuojamas idiopatinis nevaisingumas.
- Imuninis nevaisingumas. Tai partnerių nesuderinamumas. kai kiaušialąstė ir spermatozoidas vienas kitą atstumia - priežastimi laikomi abu partneriai. Tai įvyksta, kai į moters organizmą patekę spermatozoidai dėl įvairių imuninių priežasčių netenka judrumo ir žūsta, nepasiekę tikslo.
- Endometriozė, kai nepastojama per metus po jos gydymo. Tai sisteminė liga, kurios metu audiniai, tokie kaip gimdos ertmės gleivinė, išsidėsto kitur negu turi būti.