IUI - Intrauterininė inseminacija

Intrauterinė inseminacija - dar žinoma kaip dirbtinė inseminacija, yra tiesioginis pagalbinio apvaisinimo metodas. kurio metu iš anksto iš pacientės partnerio spermos paruošta spermijų suspensija yra tiesiogiai suleidžiama į pacientės gimdą. Ši suspensija yra švirkščiama kateteriu, pacientės ovuliacijos metu, esant pratekantiems vienam ar abiems kiaušintakiams.

Šios procedūros metu, iš pacientės partnerio spermos paruošta suspensija yra suleidžiama tiesiogiai į pacientės gimdą per gimdos kaklelį ir makštį. Itin svarbu yra nutaikyti inseminacijos laiką, dėl ko pacientės folikulų ir kiaušialąsčių augimas ir vystymasis yra nuolat stebimi gydytojo. Inseminacija yra atliekama tiksliai prieš pat ovuliacijos pradžią.

Ši procedūra yra rekomenduojama, kai porai yra diagnozuojami arba pasireiškia šie sveikatos sutrikimai:

  • Neaiškios kilmės nevaisingumas;
  • Endometriozė;
  • Nežymūs vyro vaisingumo sutrikimai (nedidelio laipsnio oligoastenospermija);
  • Antisperminių antikūnų buvimas vyro spermoje.

Įvairių autorių duomenimis, intrauterinės inseminacijos procedūros pastojimo dažnis yra nuo 6% iki 26%, priklausomai nuo folikulų ir kiaušialąsčių skaičiaus pacientės organizme inseminacijos metu. Esant vienam folikului, pastojimo dažnis mažesnis, esant keliems - pastojimo dažnis gali išaugti iki 26%. Būtent dėl šios priežasties, norint pasiruošti dirbtinei inseminacijai, pacientei yra skiriami vaistai, sužadinantys folikulų brendimo procesą ir sukeliantys ovuliaciją.

Norint pasiruošti intrauterinės inseminacijos procedūrai, pacientei, priklausomai nuo jos sveikatos, yra paskiriama individuali ir specializuota stimuliuojančių medikamentų dozė. Pradėjus juos vartoti, folikulų augimas ir vystymasis yra stebimas, norint išvengti potencialaus medikamentų šalutinio poveikio. Stebėjimo metu yra atliekamas ultragarso tyrimas per makštį (du arba tris kartus per ciklą), gali būti matuojama hormonų koncentracija kraujyje.

Kai folikulai yra pakankamai subrendę, ir matyti, jog ovuliacija bus greitai, pacientė yra pasiruošusi intrauterinės inseminacijos procedūrai. Ovuliacijos dieną, pacientės partnerio sperma yra išgaunama, paruošiama į spermijų suspensiją ir sušvirkščiama tiesiogiai į gimdą.

 

Uždaryti

Ačiū.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas