Kiaušialąsčių ir spermos šaldymas

Kiaušialąsčių šaldymas

Nuo šiol Gražinos Bogdanskienės Vaisingumo Centre yra taikomas greitas kiaušialąsčių šaldymas (vitrifikacija).

Vitrifikacija ypač greitas užšaldymas, kai tirpalas virsta kieta medžiaga. Vitrifikacija vyksta dviem etapais. Iš pradžių iš ląstelės yra pašalinamas vanduo, o po to akimirksniu užšaldoma. Šio proceso metu nesiformuoja ledo kristalai. Tai yra svarbiausias vitrifikacijos pranašumas, nes ledo kristalai gali pažeisti kiaušialąstę.

Gydytoja tikisi, kad ši procedūra atvers didesnes galimybes susilaukti ateityje biologinių vaikų moterims, kurioms reikalinga chemoterapija ar radioterapija dėl vėžio, turi kiaušidžių negalavimą arba jas prarado. Kiaušialąsčių vitrifikacija tai taip pat būdas išsaugoti nepanaudotas kiaušialąstes dirbtinio apvaisinimo metu, kuomet gautų kiaušialąsčių skaičius yra didelis, o spermatozoidų jas apvaisinti nepakanka.

Tačiau priežastys atlikti kiaušialąsčių šaldymą nebūtinai turi būti medicininės. Šiuolaikinė moteris dažniausiai suteikia pirmenybę karjerai, o juk su kiekvienais metais amžius didėja, to pasekoje galimybė sveikam nėštumui mažėja. Todėl moteris gali saugumo sumetimais užšaldyti savo kiaušialąstes ir panaudoti jas vėliau.

 

Vitrifikacijos būdu taip pat šaldomi embrionai ir sperma.

Spermos šaldymas kaip ir kiaušialąsčių šaldymas tai galimybė ateityje turėti vaikų, kai numatomas onkologinių ligų chemoterapinis, rentgenoterapinis ar operacinis gydymas. Vėliau, kai vyras

pasveiksta, atšildyta sperma gali būti panaudojama apvaisinti jo partnerę taikant pagalbinio

apvaisinimo metodus pvz. IUI ar IVF.

 

Kainoraštis

Uždaryti

Ačiū. Registracija sėkmingai atlikta.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Mums jau 15 - metų.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas