Pagalbinis apvaisinimas

pic_content_1.png10-15% porų Lietuvoje yra visiškai nevaisingos. Nevaisingumas yra apibrėžiamas kaip negebėjimas pastoti net užsiimant dažnu, reguliariu seksu be kontracepcijos bent metus laiko. Poroms, kuriose moteris yra vyresnė negu 35 metų amžiaus, nevaisingumas gali būti diagnozuojamas ir po pusės metų.

Nevaisingumą sukelia vienas arba kombinacija sveikatą paveikiančių faktorių, neleidžiančių vaisingumui vystytis. Nepaisant to, saugus ir efektyvus nevaisingumo gydymas egzistuoja, ir, pasirinkus teisingą gydymą, galimybė pastoti ženkliai padidėja.

Pirmasis susitikimas

Per pirmąjį susitikimą, jūsų gydytojas norės aptarti jūsų sveikatą ir sužinoti apie jūsų sveikatos detales. Nors vaisingumo problemas gali lemti daug kintamųjų, svarbiausia yra jūsų chirurginė istorija, menstruacijų problemos, buvęs nėštumas, kontraceptinių vaistų vartojimas, persirgtos lytiškai plintančios ligos ir pacientų šeimos ligų istorija.

Taip pat, jūsų gydytojas gali pasidomėti apie rimtesnes sveikatos problemas, su kuriomis teko susidurti praeityje ir apie vartojamus arba vartotus medikamentus. Klausimų apie darbo pobūdį ir gyvenimo būdą taip pat reikėtų tikėtis - reguliarus sportas, rūkymas, alkoholio bei narkotikų vartojimas gali vienaip arba kitaip atsiliepti paciento vaisingumui. Dėl šių priežasčių pacientams yra rekomenduojama į pirmą susitikimą pasiimti savo ligos istoriją.

Po paciento ligos istorijos aptarimo galima tikėtis bendro sveikatos patikrinimo potencialioms nevaisingumo priežastims diagnozuoti. Per šią apžiūrą gydyojas įvertins jūsų skydliaukės būklę, atliks krūtų ir dubens tyrimus. Po šių tyrimų, norint įvertinti paciento hormonų sveikatą, gali reikėti paimti paciento kraujo ir gimdos kaklelio gleivių mėginius.

Moteriškų hormonų tyrimas

Norint tiksliai diagnozuoti nevaisingumo priežastis, pirmiausia yra svarbu išsiaiškinti ar moteris iš viso sugeba patirti ovuliaciją (reguliariai pagaminti kiaušinėlį) kas mėnėsį. Tam patvirtinti yra naudojami kraujo bei šlapimo testai, nustatantys pacientės hormonų lygius tam tikromis pacientės mėnėsinių ciklo stadijomis.

Laparoskopija

Sveiki, atviri ir nepažeisti kiaušintakiai yra kritiškai svarbūs sveikam ir natūraliam nėštumui. Laparoskopijos testas gali įvertinti pacientės kiaušintakių sveikatą. Ši procedūra yra atliekama po bendra nejautra kaip dieninė operacija. Jos metu, pro pacientės pilvo sieną yra įkišamas smulkus teleskopas, per kurį gydytojas gali pamatyti ir įvertinti pacientės kiaušintakių gyvybingumą.

HyFoSy kiaušintakių pratekamumo testas

HyFoSy yra modernus, saugus, neskausmingas ir efektyvus nevaisingumo patikrinimo testas. Naudojants ExEm putomis kartu su echoskopijos testu, HyFoSy yra vienas iš pagrindinių šiomis dienomis naudojamų kiaušintakių pratekamumo ir gyvybingumo testų. Po HyFoSy testo, apytiksliai 80% atvejų, kitų kiaušintakių testų (pvz. histerosalpingografijos) nebereikia daryti, nes HyFoSy parodė viską, ko reikėjo. Vienas iš pagrindinių šio testo privalumų - jį galima atlikti ambulatorinėmis sąlygomis, ir dėl to pacientei procedūros metu ir po jos nereikia gultis į ligoninę. Taip pat, kitaip nei kiti kiaušintakių pratekamumo testai, HyFoSy nenaudoja rengteno spindulių, ir dėl to yra saugesnis sveikatai.

Šio testo metu itin plonu kateteriu tiesiogiai į pacientės gimdą yra suleidžiamos echogeninės putos, pagamintos iš tyro vandens ir kontrastinės medžiagos. Šias putas gydytojas echoskopo pagalba tuomet mato ekrane. Jeigu HyFoSy testo metu putos nesugeba pratekėti į pacientės pilvo ertmę, tai reiškia, kad kiaušintakių pratekamumas yra sutrikęs viename arba abiejuose kiaušintakiuose.

Histeroskopija

Histeroskopijos procedūros metu, mikroskopinis teleskopas prijungtas prie kameros yra įkišamas per pacientės gimdos kaklelį tiesiai į gimdos ertmę. Šios procedūros metu, per kamerą, gydytojas gali matyti ir įvertinti gimdos ertmės sveikatą ir diagnozuoti potencialias nevaisingumo problemas. Histeroskopija yra atliekama kaip dieninė procedūra su bendra nejautra.

Echoskopija (Ultragarsas)

Ultragarsinė echoskopija yra vienas pagrindinių ir standartinių įrankių stebėti tiek nevaisingumo procedūrų, tiek nėštumo vystymąsį. Ultragarsinė echoskopija leidžia gydytojui matyti paciento vidaus organus nenaudojant invazinių procedūrų ir technologijų.

Spermograma

Spermograma yra vyrų nevaisingumo testas parodantis pacientų spermos kokybę ir spermatozoidų kiekį. Spermogramai atlikti reikalingas spermos mėginys, kurį rekomenduotina paimti Vaisingumo Centre, švarioje ir sterilioje patalpoje. Spermogramos tyrimas leidžia gydytojui urologui matyti ir įvertinti svarbiausius paciento spermos kokybės faktorius. Spermograma įvertina spermos koncentraciją, spermatozoidų judrumą, jų formą ir sukibimą tarpusavyje. Priklausomai nuo testų rezultato, jeigu pacientas kenčia nuo žemo spermatozoidų skaičiaus ir judrumo, tai gali itin neigiamai paveikti poros galimybę pastoti. Norint to išvengti, yra kritiškai svarbu nutaikyti tinkamą lytinių santykių laiką ir dažnį. Naujausios technologijos, naudojamos mūsų Vaisingumo Centre leidžia mums padėti nustatyti labiausiai vaisingas dienas pacientės mėnėsinių cikle, taip parenkant tinkamiausias datas lytiniams santykiams su didžiausia galimybe pastoti.

Pagalbinio apvaisinimo procedūros

Pagalbinis reprodukcinis gydymas, dar žinomas kaip apvaisinimas mėgintuvėlyje – ypatingai natūrali procedūra. Nėra absoliučiai nieko dirbtinio, išskyrus tai, kad ovuliacija skatinama vaistais.

Pagalbinis apvaisinimas dažniausiai nėra pirmasis gydymo būdas, kurio griebiamasi gydant nevaisingas poras. Pirmiausia išbandomi kiti metodai, kaip lytinių santykių laiko parinkimas. Gydymas priklauso nuo to, kokia nevaisingumo priežastis. Pavyzdžiui, medikamentai ir lytinių santykių laiko parinkimas nepadės pastoti porai, kurios nevaisingumo priežastis - moters kiaušintakių užakimas; šiuo atveju padės tik kiaušintakių mikrochirurginė operacija arba dirbtinis apvaisinimas. Mūsų Vaisingumo Centras siūlo keletą pagalbinio apvaisinimo gydymo procedūrų, kurios yra parenkamos priklausomai nuo atrastų nevaisingumo priežasčių.

Paprasčiausia procedūra yra intrauterininė inseminacija (IUI). Jos metu sperma yra tiesiogiai sušvirkščiama į pacientės organizmą. Partnerio arba donoro sperma yra paruošiama į spermijų suspensiją, reikalingą procedūrai, ir specializuotu kateteriu yra suleidžiama į pacientės gimdą.

In vitro fertilizacija (IVF), dar žinoma kaip apvaisinimas stikle, yra metodas, kurio metu kiaušialąstės yra apvaisinamos laboratorijos sąlygomos. Sperma patalpinama į specialią lėkštelę, ir partnerio spermatozoidai paliekami patys apvaisinti kiaušialąstę. Po to, šios apvaisintos kiaušialąstės yra paliekamos augti nuo dviejų iki penkių parų, kol galiausiai vėl yra perkeliamos į pacientės gimdą tolimesniam vystymuisi.

Pačiais sunkiausiais vyrų nevaisingumo atvejais yra rekomenduotina ICSI procedūra (intracitoplazminė spermatozoido injekcija). Procedūros metu, pacientės kiaušialąstės yra patalpinamos į specialią kultūrą, ir naudojantis mikroadata, į kiekvieną kiaušialąstę yra suleidžiama po invidualų spermatozoidą iš partnerio spermos mėginio.

PICSI metodas - fiziologiškai atrinktų spermatozoidų intracitoplazminė injekcija. Spermatozoidai atrenkami juos šimtus arba tūkstančius kartų padidinus per mikroskopą, o toliau procedūra tęsiama inkubatoriuje. Šios procedūros metu hialurono pagalba yra atrenkami tik patys gyvybingiausi ir labiausiai subrendę spermatozoidai, kurie vėliau gali būti panaudojami nevaisingumo gydymui.

TESA – testikulinė spermatozoidų aspiracija. Šios procedūros metu spermatozoidai yra paimami tiesiai iš sėklidžių, atliekant jų punkciją arba biopsiją po bendra nejautra. Ji atliekama jeigu vyro spermoje visai nėra spermatozoidų. Gautieji spermatozoidai po to yra naudojami IVF ir ICSI procedūrose.

 

Uždaryti

Ačiū.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas