ICSI ir PICSI metodai

ICSI (intracitoplazminė spermos injekcija) procedūra yra naujausias ir labiausiai ištobulintas metodas gydyti vyrų nevaisingumą. ICSI yra atliekama kartu su in-vitro fertilizacijos (IVF) procedūra. ICSI yra rekomenduojama pacientams, kai jų sėklidės gamina itin mažai spermatozoidų, ir patys spermatozoidai nėra pakankamai pajėgūs be pagalbos pralaužti apsauginio sluoksnio, saugančio pacientės kiaušialąstę ir ją apvaisinti. Dažniausia to priežastis - itin prastas arba iš viso neegzistuojantis spermatozoidų judrumas. Taip pat ICSI procedūra yra atliekama, jeigu paciento sperma yra tiesiogiai išgaunama iš sėklidžių kitų procedūrų metu. Intracitoplazminės spermijų injekcijos metodas suteikia galimybę veiksmingai padėti netgi pačiais sunkiausiais vyrų nevaisingumo atvejais. Jis yra rekomenduojamas, jeigu pacientui yra diagnozuojamas vienas arba keli šių vyrų sveikatos sutrikimų:

  • Mažas spermatozoidų skaičius (oligospermija);
  • Blogas spermatozoidų judrumas (astenospermija);
  • Didelis patologinių spermatozoidų formų kiekis (teratospermija);
  • Anksčiau atliekant IVF kiaušialąstės neapsivaisino;
  • Obstrukcinė ar idiopatinė azoospermija;
  • Esant oksidacinės pažaidos spermoje nukrypimams.

 

Kaip yra atliekama ICSI procedūra?

Beveik visais atvejais, ICSI yra atliekama kaip sudėtinė IVF procedūros dalis. Kadangi abi procedūros yra atliekamos laboratorijos sąlygomis, reguliari IVF su ICSI procedūra ir IVF be ICSI procedūros mažai kuo skiriasi. Kaip ir reguliaraus IVF metu, pacientei yra paskiriami kiaušialąsčių augimą stimuliuojantys medikamentai. Tuo metu pacientės folikulų ir kiaušialąsčių augimą bei vystymąsį stebi ginekologas. Kai pacientės organizmas pagamina pakankamai folikulų, kiaušialąstės yra išgaunamos iš gimdos naudojantis specializuota mikroskopine chirurgine adata.

Šiame etape yra naudojamas spermos mėginys, kurį pacientės partneris turėtų būti pasiruošęs pats, namuose arba Vaisingumo Centre, nebent yra naudojama donoro arba iš anksto užšaldyta partnerio sperma. Išgautos kiaušialąstės yra patalpinamos į specializuotą kultūrą, ir naudojantis mikroskopine, specializuota adata, į kiekvieną iš kiaušialąsčių yra suleidžiama po vieną iš partnerio spermatozoidų. Po šio etapo, jeigu apvaisinimas yra sėkmingas, ir gauti embrionai yra sveiki, iki trijų embrionų yra grąžinama į pacientės gimdą nėštumui pradėti, o likę yra užšaldomi. Po ICSI procedūros, nors kiaušialąsčių apsivaisinimo procentas, palyginus su IVF, yra didesnis (70%+ prieš 50%), pats pastojimo dažnis ir pagimdžiusių moterų procentas mažai kuo skiriasi nuo IVF procedūros (apie 25%).

PICSI - Fiziologinė Intracitoplazminė Spermos Injekcija

PICSI procedūra suteikia galimybę atrinkti sveikiausius ir pajėgiausius spermatozoidus naudojantis procesu, kuris yra praktiškai identiškas pastojimui natūraliomis sąlygomis žmogaus organizme. Išgauta paciento sperma yra patalpinama į PICSI lėkštelę, užpildytą hialurono hidrogeliu. Hialuronas yra pagrindinis kiaušialąstę dengiančio dangalo komponentas. Tik subrendusio spermatozoido galvutė turi receptorius, galinčius prie jo prisijungti. Nesubrendęs spermatozoidas nesugeba to padaryti. Tik subrendę, biochemiškai kompetetingi ir pajėgūs spermatozoidai pasižymi didele genetinės medžiagos (DNR) skvarba ir sugebėjimu apvaisinti kiaušialąstę, ir gali prisijungti prie hialurono, kur jie yra izoliuojami. Taip izoliuotus spermatozoidus embriologas gali atsirinkti ir naudoti nevaisingumo gydymo procedūrose.

Šis metodas yra identiškas natūraliam apvaisinimo procesui, kai subrendęs spermatozoidas susijungia su kiaušialąste, taip leidžiant tik subrendusiems ir kompetetingiems spermatozoidams įvykdyti apvaisinimą. To pasėkmė - šiuo procesu atrinktas spermatozoidas yra potencialiai identiškas tam, kuris būtų atrinktas reguliaraus pastojimo žmogaus organizme metu. Naudojantis PICSI atrinktais spermatoizoidais, smulkūs skirtumai tarp IVF procedūros ir reguliaraus pastojimo proceso yra sumažinami dar labiau, taip leidžiant tik pačiam gyvybingiausiam spermatozoidui apvaisinti kiaušialąstę. Po PICSI procedūros ženkliai padidėja pastojimų dažnis.

Uždaryti

Ačiū.

Netrukus su Jumis susisieksime.

Registruokitės konsultacijai

Darbo laikas