TESA procedūra - testikulinė spermatozoidų aspiracija. Ši procedūra yra dažniausiai skiriama pacientui diagnozavus neobstrukcinę azoospermiją (visišką spermatozoidų nebuvimą arba itin mažą kiekį spermoje). Šios procedūros metu sperma yra tiesiogiai paimama iš sėklidžių bendros nejautros metu atliekant sėklidžių punkciją (biopsiją).
Tam yra naudojama specializuota plona adata, leidžianti paimti spermos mėginį tiesiogiai iš skirtingų sėklidžių vietų. Bendrai nejautrai pradėjus veikti, adata yra įduriama į sėklidę ir spermos mėginys yra ištraukiamas. Jeigu pacientas kenčia nuo paprasto spermos bloko, spermos mėginio tikimybė yra beveik garantuota. Priešingu atveju, jeigu sėklidėse yra nestandartinio augimo simptomų, tikimybė krenta iki 50-60 procentų.
Išgavus mėginį, jis yra siunčiamas į laboratoriją tyrimams ir diagnozei. Dažniausiai rezultatai, ar spermos mėginyje buvo rasta spermatozoidų, ateina tą pačią dieną. Retesniais ir sunkesniais atvejais gali prireikti dviejų ar trijų dienų.
Po vienos TESA procedūros paimto mėginio dažniausiai užtenka keletui IVF ir ICSI procedūrų. Išgauta ir tinkama apvaisinimui, tačiau nepanaudota sperma gali būti užšaldoma ateičiai mūsų Vaisingumo Centre. Nepaisant to, yra labai svarbu suprasti, kad net jei ir kiti sveikatos tyrimai rodo, jog spermatozoidų yra, sunkiausiais atvejais TESA procedūra gali jų ir nerasti dėl įvairių paciento sveikatos priežasčių.